Atalay Aydın
Öğretmen, Eğitimci, Tercüman, Yazar; Yabancı Dil Eğitimi, İngiliz Edebiyatı, Tarih, Uluslararası İlişkiler |Dokuz Eylül Üniversitesi & Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi|
Mesude Demir
Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler lisans öğrencisi. Avrupa'da azınlık hakları, dış politika ve uluslararası hukuk alanında çalışmalarını sürdürüyor.
Cemal Aslan
Manchester Üniversitesi Petrol Mühendisliği mezunu, 35 yıldır petrol ve gaz endüstrisinde tecrübe sahibi olan şu anda BP-Londra'da petrol jeolog olarak çalışan Kıbrıs doğumlu bir araştırmacı.
Muhammed Emin Ayverdi
Avrupa Birliği, Hollanda ve Türkiye politika çalışmaları, Uluslararası ilişkilere tarihsel perspektif, Diplomasi.
Taha Yazıcı
İdealleri uğruna çabalayan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi. Dış politika üzerine yoğunlaşır.
İsmail Vardi
Küresel gezgin. Latin Amerika üzerine araştırmalar gerçekleştiriyor. Özel öğretim kurumlarında danışmanlık hizmeti sunuyor. İngilizce ve İspanyolca biliyor.
Ezgi Koçaş
Uluslararası İlişkilere tarihsel bakmayı seven, kendine muhalif bir okur-yazar.
Mahmut Nedim Suiçmez
İAÜ Uluslararası İlişkiler ve İstihbarat Yüksek Lisans / Avukat / İstihbarat Tarihi ve Stratejik İstihbarat Çalışmaları
Hatice Nur Sarıtunalı
Kırıkkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi YL öğrencisi. Hitit Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans ve yüksek lisans mezunu. Küresel bazda enerji politikaları, Kentleşme ve Çevre Sorunları, Türk Siyasi Tarihi üzerine çalışıyor.
Bartu Eken
Stratejik Ortak daimi üyesi, Avangart Gündem kurucu ortak, ITCT'de yazar, Arel Üniversitesi'nde Medya ve Kültürel Çalışmalar alanında YL öğrencisi.
Harun Sakınan
TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi mezunu. Türkiye’nin bölgesel ilişkileri, uluslararası ilişkiler ve tarihle ilgileniyor. Yazılarını hobi olarak, amatör bir biçimde yazıyor.
Mehmet Akçam
Çatışma bölgeleri ve savunma sanayi.
Yavuz Selim Özdemir
Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Uluslararası Güvenlik ve Terörizm Yüksek Lisans öğrencisiyim. Radikal dini akımlar üzerine araştırma yapmaktayım.
Kerem Demir
Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret öğrencisi. Ülkeler,uluslararası örgütler ve çeşitli ülkelerdeki seçimler üzerine kapsamlı analizler.
Galip Emre Yıldırım
Siyaset Bilimci & Sosyolog - Yeditepe Üniversitesi
Yusuf Ay
Tarih \ Türk Dünyası \ Uluslararası İlişkiler \ Tarihi Kişilikler
Levent Sert
Marmara Üniversitesi mezunu 21 yıllık hukukçu. Hava Savunma ve Disiplin Subaylığı yaptı. KTBKK‘da (Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ) Kıbrıs ve Ortadoğu alanlarında ayrıntılı oryantasyon eğitimi gördü. Uluslararası ilişkiler, askeri teknoloji , tarih ve coğrafya konularında araştırmayı seviyor.
Alp Emeç
Tarih, uluslararası ilişkiler ve politika konularıyla ilgileniyor.
Onur Karabağ
1997'de İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. Klasik Dönem Osmanlı Tarihi ve İkinci Dünya Savaşı Tarihi hakkında araştırma ve çalışmalar yapmaktadır.
Burak Orçan
Mühendislik öğrencisi. Başta savaş teknolojileri ve tarih olmak üzere birçok şeye ilgili. Öğrenmek kadar öğretmek de ister.
Muhammet Taha Çalmabay
Teknolojik gelişmeleri takip ediyorum ve yazılımla ilgileniyorum. Orta Asya ve Türk tarihi hakkında araştırma yapıp, hayatımın her anında öğrenci olmaya gayret ediyorum.
Uğurcan Şiyhan
Türk Milliyetçisi - Gazeteci / Maltepe Üniversitesi
Emre Güngör
Rusya, Doğu Avrupa, Ayrılıkçı Hareketler ve Yumuşak Güç konuları dâhil olmak üzere dünyanın birçok bölgesini merak eder-yazar. Hacettepe & Karadeniz Teknik Üniversitesi.
Ali Demir
Türkiye'yi Tayvan'a, Tayvan'ı da Türkiye'ye tanıtmak için yazılar kaleme almaktayım. Amacım doğru bilgilerin kitlelere ulaşımını sağlamaktır.
Ömer Yiğit Demir
Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Uluslararası güvenlik, dış politika ve savunma sanayii alanlarında çalışmalar yürütüyor. Aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görev almakta.
Buğra Nalcı
Arapça Öğretmenliği ve Uluslararası İlişkiler olmak üzere iki lisans programı okuyan, ülkesine faydalı olmak isteyen bir Türk genci..
Ozan Ali Çelik
Politika, ekonomi, uluslararası ilişkiler ve tarih alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. Bilkent Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisi.
Büşra Kaya
Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Dış politika araştırmalarını realist teoriyi baz alarak ve genellikle Avrasya bölgesi üzerine yapmaktadır. Çalışmalarında retrospektif olma, tümevarım, neden-sonuç ilişkisi ve nesnellik metotlarını kullanmaktadır.
Fatih Petek
Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü lisans öğrencisi. Dış Politika, Jeopolitik, Ekonomi-Politik ve Rusya alanlarında çalışmalarını yürütüyor. Çalışmalarında Kullandığı Analiz metodu: Tarihsel Perspektif, Tümevarım ve Realist Teori.

Misafir yazarlarımız listede yer almamaktadır.