ABD ve Türkiye Savaşta Mı?

Arap Baharı ile başlayan ve Orta Doğu’da diplomatlar tarafından sürekli kargaşa olarak nitelendirilen dönem incelendiğinde savaş, çatışma, katliam gibi birçok olumsuz olay meydana gelmiştir.

Ülkemize baktığımızda ise özellikle Arap Baharı ile başlayan ve Suriye dominosunun da yıkılmasıyla artan dönemde, zaman zaman büyük savaş riskleri, çatışmalar ve mülteci krizleriyle karşı karşıya kalındı. Rusya ile de savaş riskine giren Türkiye, günümüzde Rusya’ya karşı rahatlamıştır. Günümüzde ise, ABD ile gelinen bu süreçte resmi olarak topyekün bir savaş olmasa da, dolaylı gibi görünen ancak doğrudan olan bir savaş mevcut.

YPG savaşçısı ve ABD askeri

Aslında bu resim her şeyi açıklamakta çünkü NATO müttefiki olan Türkiye’nin yıllardır savaştığı terörist grupla böylesine birçok fotoğrafı mevcut. Düşünün ki sizinle dostuz, siz bizim ortağımızsınız dedikleri Türkiye’ye yıllardır saldıran bir örgütün eline sadece silah, zırhlı araç desteği vermemiş, aynı zamanda kendi savaş uçaklarını hizmetine vermişlerdir. Ayrıca ve en önemlisi diye eklemek lazım; kendi rütbeli komutanlarını teröristlere karşı taktik, eğitim vs. gibi konularda yardımcı olması amacıyla göndermiştir.

YPG’li Terörist ABD Uçaklarına Koordinat Veriyor*

Üstteki resimde ise YPG’li bir terörist Google haritalar uygulamasından koordinat bularak, ABD jetlerine gönderiyor. Düşünün sizin müttefikiniz (!), en büyük düşmanınıza böylesine bir yardımda bulunuyor, hem de kendi topraklarınızdan kalkan jetler tarafından.

Bunun yanında ABD medyasının da desteğini alan ypg meşrulaştırılmış ve uluslararası arenada Türkiye’yi zor duruma düşürmeye çalışmaktadırlar. ypg’li teröristlerin ilerlemeleri, savaş görüntüleri sözde kahramanlık adı altında servis edilmekte ve yüceltilmektedir. Türkiye ise tam tersine İŞİD ile mücadeleyi baltalayan ülke olarak gösterilmektedir.

ABD’nin İŞİD bahanesiyle bu kadar güçlendirdikleri teröristler ile müttefiki (!) şimdi hiç olmadığı kadar çıkmaza girmiş ve sıcak savaş başlamıştır. Teröristlerin Türkiye’ye karşı kullandıkları zırhlı araçlar, roketler, silahlar, tank savarlar vs. gibi silahlar ABD’den geldiğine göre, tek eksik kalan desten sadece hava gücüdür. Yarın bu desteği de alabilirler ve bu durum hiç de şaşırtıcı olmaz.

Elbette yukarıdaki birkaç örneği artırmak mümkündür. Sadece birkaç konu üzerinden gidilen bu yazının varacağı sonuç açıktır. O da ABD ve Türkiye’nin dolaylı veya doğrudan (Tartışılır) birbiri ile savaştığıdır. 

3 YORUMLAR

  1. ABD Türkiye ile savaşta ama iki tarafda savaşta olduklarını söyleyemiyorlar. 1980’lerden beri ABD’nin desteğindeki Kürtler özgürlük vaadıyla(ABD bir başka ülkenin toprağını )ayaklandırarak silahlandırarak mücadeleye başladı. Baktı ki Türkiye yalnız başına yutulacak lokma değil işin içine İsrail’li katarak büyük kürdistan projesini devreye soktu.Irak’ta başarılı oldular taki referanduma kadar,sonrasında ise silahlandırdığı PKK’nin sağ kolunu kullanarak Suriye’nin %35’ni (önemli petrol yatakları) fiilen işgal ettiler ve Türkiye’ye paralel bir terör devleti oluşturmaya çalıştılar. Bu oluşumlara da karşı duran Türkiye,ABD’nin yapmak istediklerine çomak soktu. Buna karşılık PYD-YPG’yi uçak hariç silahlandırarak Türkiye’ye gözdağı vermeye çalıştı. Şimdi bunları altalta koyarsak ortaya ne çıkar,Basbayağı üstü örtülü SAVAŞIYORUZ. Ama şuda unutulmasın eninde sonunda bu müttefiklik bitecek,Türkiye UYANACAK.

  2. ZATEN IŞID DENEN ÖRGÜT BU GÜNLER İÇİN BÜYÜTÜLDÜ AMAÇ BÖLGE HALKINI IŞID MARİFETİ İLE BÖLGEDEN KAÇIRMAK YERLERİNE DE KANDİL VE CİVARINDA BULUNAN PKK NÜFUSUNU BU BÖLGEYE YERLEŞTİRMEK SURİYE TEHDİDİNE KARŞIN İSRAİLE GÜVENLİ ALAN OLUŞTURMAK AYRICA ABD BÖLGEDE KENDİNİ MEŞRULAŞTIRMAYA DEVAM EDEBİLDİ RUSYA DA IŞID DEN OLDUKÇA YARARLANDI 250 YILLIK ÇABANIN SONUNDA AKDENİZ DE KALICI BİR DONANMA ÜSSÜ KURMAYI BAŞARDI, BİZ YANİ T.C. HARİÇ HERKES KARLI BU İŞTEN KARLI ÇIKTI

    • SADECE AMERİKA VE TÜRKİYE DEĞİL DÜNYA ÜZERİNDEKİ BİRCOK DEVLET BİRBİRİYLE SAVAŞ HALİNDE.BU SAVAS CEPHLERDE YADA SİLAHLA OLMASADA EKONOMİK VE DİPLOMATİK SAVAŞ ZATEN VAR . SURİYE DE DE TAM ANLAMIYLA BİR KURTLAR SOFRASI VAR .DÜNYANIN HER BÖLGESİNDE BU DURUM VAR ŞU AN 3.DÜNYA SAVAŞI YAŞANIYOR

YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZABİLİRSİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here