Rusya Suriye’de Son 20 Günde Kime Saldırdı?

Okunma Süresi: 58 dk 36 sn

Rusya, Eylül 2015 itibariyle Suriye’de -IŞİD’e karşı- hava saldırılarına başladı. Başladığı günden itibaren dünya tarafından bu konuda eleştirilen Rus Hava Kuvvetleri nereyi bombalıyor, merak konusu. IŞİD’e karşı operasyonlar düzenleyeceğiz diye Suriye’ye müdahalede bulunan Rusya, daha çok muhalif alanlara saldırılarda bulunuyor.

İlk günden bugüne bu konuda eleştirilerin odağı haline gelen Rusya’nın hava saldılarını ISW mercek altına aldı. Düzenli olarak Rus uçaklarının hava saldırılarını raporlayıp dünyaya servis ediyorlar. Bu raporlamanın ise son 20 gününü burada paylaşmak istiyorum.

08-14 Ocak 2016 Rusya Hava Saldırıları

Rusya'nın Suriye'deki Hava Saldırıları

12-19 Ocak 2016 Rusya Hava Saldırıları

Rusya'nın Suriye'deki Hava Saldırıları

15-22 Ocak Rusya Hava Saldırıları

Rusya'nın Suriye'deki Hava Saldırıları

20-25 Ocak 2016 Rusya Hava Saldırıları

Rusya'nın Suriye'deki Hava Saldırıları

E-BÜLTENE ABONE OLUN

Stratejik Ortak yazarlarının makalesi ve haritalar ücretsiz e-postanıza gelsin.

Abone oldunuz, teşekkürler.

Bir şeyler yanlış oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
enes

öso içinde sadece türkmenler yok.Rusya 15 temmuz sonucu türkiye ile bölgede ortak harekete başladı.Aslında türkiye başladı rusya degil düzelteyim. Fetöyü alana kadar canım abd cicim abd sonrasında rus yanlısı diplomasi. Soruna gelince bnm öngörüm; El bab alınacak daha sonra pydye bölgeden silinecek.ancak işler çok zor ve karışık şimdi öyle bişeyki öso içinde gruplar var pyd haritasında sarı gösterilen yerde gruplar var.Öso içinde bölgesel tehtit oluşturacak nusayri kısmı var pyd içinde araplar var.Yani buradaki haritalar kafanızda bişeyler oturmanız için evet işe yarar iken gerçegide gözardı etmeyiniz.Allah verede zamanı geldiginde bu sarı alan ıcınde bulunan ve pydye kin besleyen ancak toplu ayaklanma… Daha fazlasını oku

enes

unutmadan ekleyeyim Cerablus operasyonunda TSK hedeflerini yayımladgında suriyenin toprak bütünlüğü maddesini diyer açıklamalarına eklememesi, Suriye rejiminin operasyonu toprak bütünlüklerine yapılan bir tecavüz oldugunu dillendirmesi,Daha evvel her rus operasyonundan sonra Rusya’ya karşı açıklamalar yapan Türkiye’nin Rusya’nın Öso içindeki bazı kesimi vurmasına TR nin sessiz kalması akabinde ABD nin Halepde Ösonun Türkmen-Arap komutanlarını vurması yadsınamayacak ölçüde önemli adımlardır.Net bir şekilde açıkdır ki bu adımlar karşılıklı yapılan Ülkeler arası ‘ŞAH’ çekme ve hassasiyetleri tehtit etmek suretiyle ana hamleyi geciktirmek yada vazgeçilmesini sağlamaya yöneliktir.