Körfez Ülkeleri Suriyeli İstemiyor!

Avrupa da Körfez ülkeleri de Suriyelileri kabul etmiyor. Tüm dünya Avrupa’ya kitleniyor ama Körfez ülkelerinin zalimliğini niye kimse görmüyor?

arap ülkeleri mülteci almıyor

Rey el-Youm gazetesi baş yazarı Abdulbari Atvan’ın ‘Körfez ülkeleri neden mülteci almaz!’ yazısından bazı bölümler:

“En önemli fark şu ki Arap ülkeleri, özellikle de medyaları ile sesleri her yerden duyulan Körfez ülkeleri Suriye halkını desteklediklerini, onların diktatörün elinden kurtarılmasını savunduklarını iddia ettikleri ve muhalifleri silahlandırmak için milyonlarca dolar harcadıkları halde şimdiye kadar tek bir mülteci bile kabul etmediler ve sınırlarını onlara kapattılar.Ürdün, Lübnan, Mısır gibi fakir, aşırı borçlu ve bütçe açığı veren Arap ülkeleri, birçok mülteciyi kabul ettiği halde hazineleri yüz milyarlarca dolarla dolu olan ülkelerin takındığı tutum İslami değerlerle, cömertlikle, rahmetle ve Araplıkla çelişmektedir.”

Abdulbari Atvan, yazısında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in her yıl 50 bin mülteci kabul ettiklerine ve şimdiye kadar tek bir mülteciyi bile geri göndermediklerine dair açıklamasına işaret ederek bazı Arap müftülerinin İslami TV kanallarına çıkarak Almanya’ya sığınan Suriyelilerin Hristiyan olmasından endişe ettiklerine dair açıklamalarını eleştirdi.

Pervasızlık, vicdansızlık değil de nedir bu arkadaş? Nedir bu Suriyelilerin çektikleri? Geçenlerde televizyonlarda görünen Suriyeli bir çocuğun ”Biz Avrupa’ya gitmek istemiyoruz, açmasınlar kapılarını ama ülkemizdeki savaşı bitirsinler. Biz ülkemize gitmek istiyoruz” haykırışları kaç gündür aklımda.

Yazıktır bu insanlara. Yazıktır bu topraklara.

  İran-Suudi Arabistan Krizi ve Sonrasında Neler Oldu?

YAZIYLA İLGİLİ YORUM YAZABİLİRSİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here