ABD’nin ‘İslami’ Gruplara Bakışı

Okunma Süresi: 58 dk 36 sn

Avusturya’da yayımlanan Contra Dergisi’nde Evan Dennings imzalı bir makalede ABD’nin ‘İslami’ Gruplara karşı davranışlarına değinildi.

Dennings, ABD’nin Ortadoğu’daki radikal gruplara bakışını da analiz etti. Dennings’e göre, ‘doğru düşmanlarla’ savaştıkları sürece Ortadoğu’daki radikal İslami gruplar ABD tarafından müttefik olarak görülüyor. Ancak IŞİD’e katılan bu grupların bazıları ‘yüzde 90 kötü’ grubuna dahil oldu. Her şeye rağmen bu gruplar tamamen kötü kabul edilmiyor.

Dennings, Saddam Hüseyin’in uzun yıllar ‘yüzde 70 iyi’ statüsünde olduğunu fakat daha sonra ABD’nin istediklerini yerine getirmediği için ‘yüzde 90 kötü’ olduğunu belirtip Libya’nın eski lideri Muammer Kaddafi’nin de aynı kaderi paylaştığını kaydetti.

E-BÜLTENE ABONE OLUN

Stratejik Ortak yazarlarının makalesi ve haritalar ücretsiz e-postanıza gelsin.

Abone oldunuz, teşekkürler.

Bir şeyler yanlış oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Abone Ol
Bildir
guest
2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
görkem

şu sözde islamcılara islamcı demeyin lütfen islama onlar zarar veriyor bari siz vermeyin.islamcı olarak tanıtmayın şu ucubeleri.

şevket

adamların bayrağında bile hz muhammedin mührü var her fırsatta Ayetlerden hadislerden kendilerine delil getiriyorlar siz hala diyorsunuz onlar islamcı değil he onlar değil siz gercek islamcısınız 🙂