Ekibimize Katılmak İster Misiniz?

Gönüllü olarak yürütülen projemizde editör veya sosyal medya sorumlusu olarak ekibimize katılmak isterseniz ‘görev sorumluluklarını’ okuduktan sonra en aşağıda bulunan formu doldurabilirsiniz.

  • Lütfen sorumlulukları dikkatli okuduktan sonra başvuruda bulunun. Gerekli şartları sağlamadığını düşündüğümüz kişilere dönüş yapılmayacaktır.

Görev sorumlulukları

Editör

Editör olmak için ilk önce yazdığınız yazıları yada projelerinizi göndermeniz gerekmektedir. Eğer ki editörlük konusunda yaptığınız çalışmalar sitemiz için uygun görülürse ilk etapta kategori editörü olarak göreve başlayacaksınız. Şayet çeşitli sitelerde bu tecrübeye sahip olduysanız, çalışmalarınızı -kanıtlarıyla birlikte- bizlere iletmeniz gerekmektedir.

Kategori editörü(Editör adayı) ne yapar?

Sorumlu olacağınız kategoriye ilişkin metinlerin haber şeklinde siteye girişiyle birlikte özgün yada derleme yazılar girerek, site yazarlarının o kategoride paylaştığı ve genel site editörünün yayına aldığı yazıları bir kez daha kontrol edip düzenini sağlar.

* Kategori adayı aynı zamanda editör adayıdır.

Genel site editörü ne yapar?

Yazarlardan gelen tüm yazıların fotoğraflarını ekleyip kapak fotoğrafını seçtikten sonra (etiket, url ismi vb. ekleyip) yayına alır. Kategori editörü olmadan site editörü olmak için bu konuda kanıtlanmış tecrübe aranmaktadır. Şuan sitede hali hazırda iki editör bulunmaktadır.

* Kategori editörlüğünden site editörlüğüne geçiş yapmak için, başvuran kişinin kategori editörlüğü konusunda kendini göstermesi gerekmektedir.

Sosyal medya sorumlusu:

Sitemizin facebook, twitter ve instagram hesapları mevcuttur. Facebook’ta 10 binden fazla beğeni, twitter’da 8 binden fazla takipçi ve bir buçuk aylık instagram hesabımızda 1300’den fazla takipçi bulunmaktadır. Biz facebook ve instagram hesaplarını paralel yürütebilecek ekip arkadaşı aramaktayız.

(!) Sitemizin Facebook ve instagram hesabını paralel ve tek kişi tarafından yönetilmesi uygun görülmüştür. Başvuruda bulunurken bu şartımızı dikkate almanızı rica ederiz.

Facebook sorumlusu ne yapar?

Sitede paylaşılan yazılar editör arkadaşımız Mehmet Enes tarafından gün içinde planlanacaktır. Facebook sorumlusu gün içerisinde en az 2 bilgiyi bir fotoğraf ile birlikte paylaşacaktır. Bu bilgiler tarihe ve uluslararası ilişkilere dair spesifik başlıklardan seçilecektir. Örneğin;

– Türkiye’nin 1952’de katıldığı 28 üyeli NATO’nun gelirinin %72’si ABD tarafından sağlanmaktadır.

– CIA hükümet devirmek için düzenlediği ilk operasyonunu, 1951 yılında İran petrollerini millileştiren Musaddık’a gerçekleşti.

Bilgilerin kısa, çok bilinmeyen daha ayrıntı ama ilgi çekici olması gerekmektedir. Bunun içinde facebook sorumlusunun araştırmayı ve tarihi sevmesi onun görevi icabı elzemdir.

Instagram sorumlusu ne yapar?

Şuan instagram sayfamızda olduğu gibi twitter hesabımızdan paylaşılan haberlerin ekran görüntüsünü instagramda paylaşacak, bununla birlikte instagrama uygun çözünürlüğü yüksek, tarihi fotoğraflar ve güncel yaşam fotoğrafları(ayrıntılar daha sonra verilecek) paylaşacaktır.

Görev tanımı yapılan alanlarda size uygun olduğunu düşündüğünüz görev için istenen şartları sağlıyorsanız ve yukarıda belirtilen görevleri yapabilecek kapasitede iseniz başvuru formunu doldurabilirsiniz.

BAŞVURU FORMU